Středa 24 Srpen, 2016 11:17

Historie

Volejbalový oddíl TJ Sokol Polabiny v roce 2000 ukončil již 30. rok své činnosti. U vzniku oddílu stál p. Jaroslav Homolka, který byl i dlouholetým a nesmírně obětavým předsedou oddílu. Družstva žen i mužů začala hrát v roce 1970 okresní přebor.
Družstvo žen okresní přebor vyhrávalo, proto bylo v roce 1973 rozhodnuto, že část družstva postoupí do krajského přeboru a zbývající část bude pokračovat v okresním přeboru. Tím vzniklo A družstvo žen, které hrálo střídavě krajský přebor I. a II. třídy. Vyšší soutěž se hraje v tělocvičnách, takže postup nebyl z finančních důvodů možný. Na začátku sezóny 2005/2006 se však družstvo A z krajské soutěže odhlásilo z důvodu neúnosně úzkého hráčského kádru. Některé z hráček družstva A nyní vypomáhají v družstvech B a C v okresní soutěži.
B družstvo žen hraje trvale okresní soutěž, bývalo na čele tabulek, od poloviny 90.let se pohybovalo ve 2.polovině tabulky. Je to družstvo s nejdelší dobou v soutěži a s nejvyšším věkovým průměrem (potvrzeno v České knize rekordů). B družstvo žen uspořádalo 20 ročníků Čarodějnického poháru, tj. turnajů pro ženská družstva okresní soutěže. Od roku 2005 se družstvu podařilo získat několik mladších hráček, což se odrazilo ve zlepšujícím se postavení v tabulce okresní soutěže.
Do oddílu v roce 2000 přibylo ještě C družstvo žen, jehož hráčky v minulosti hrály okresní soutěž pod hlavičkou Slovanu TMS Pardubice. Od roku 2001 se družstvo C ujalo pořádádání tradičního jarního "Čarodějnického" turnaje. V tabulce okresní soutěže se C-družstvo většinou pohybovalo v horní části tabulky, v posledních dvou sezónách se však družstvu nevyhnuly personální a zdravotní problémy. V sezóně 2005/2006 družstvo obsadilo 8. místo z 11 zúčastněných, což byl historicky nejhorší výsledek družstva.
Od roku 2007 byl tradiční jarní turnaj žen přejmenován na Memoriál Jany Červové k uctění památky naší dlouholeté zasloužilé členky.
Družstvo mužů hrálo od roku 1970 - 1996 okresní přebor 1. nebo 2. třídy, v současné době soutěž nehraje.

V roce 2010 tvoří oddíl jedno družstvo žen, které hrálo okresní přebor.
Na podzim roku 2011 se oddíl přestal účastnit okresního přeboru a chodí pouze na pravidelné tréninky.

Chcete hrát

volejbal?

Oddíl volejbalu přijíma do svých řad nové členy - muže i ženy - kontakt zde