Pátek 5 Leden, 2018 15:28

o nÁS

Základním posláním našeho oddíluje:

• vytvářet podmínky, které umožní hrát badminton zájemcům z řad široké veřejnosti, zejména pak mládeži;
  • poskytovat všem členům zázemí pro hraní badmintonu;
  • podílet se na zvyšování sportovní výkonnosti i všeobecné fyzické zdatnosti svých členů;
  • zajišťovat trenérskou činnost u mládeže na výkonnostní úrovni, nikoli již vrcholové;
  • podporovat závodní aktivity svých členů, kteří se účastní soutěží především organizovaných pod hlavičkou ČBaS, příp. BEC;
  • organizovat soutěže pod hlavičkou ČBaS;
  • rozvíjet činnost oddílu v souladu se stanovami TJ Polabiny a být její stabilní součástí.

Jsme badmintonový oddíl s dlouholetou historií, aktuálně máme více jak 180 členů od dětí až po dospělé, hrajeme pro radost a zábavu, ale také máme mezi sebou i závodníky. Snažíme se vychovávat mladé nadějné hráče v juniorských kategoriích (U9 až U19) a přivést je až na práh vrcholové úrovně. Snažíme se vést mladé hráče na jejich sportovní cestě, aby měli radost ze hry, hráli fair play a věděli, že za každým úspěchem se skrývá i hodně tréninkové práce. Naši hráči se účastní různých soutěží v různých věkových kategoriích, oddíl i některé turnaje pořádá.
V mládežnických kategoriích hráči absolvují pravidelné tréninky, víkendová i letní soustředění, dostávají podporu na turnajích a účastní se i dalších doplňkových akcí vše pod vedením kvalifikovaných trenérů. Nezbytná je však mnohdy i podpora ze strany rodičů. Tréninky jsou zaměřené na rozvoj pohybových schopností (obratnost, vytrvalost, rychlost, koordinace), osvojení si techniky úderů a pohybu na kurtu.
Dospělí mají možnost v rámci tréninku si zahrát mezi sebou, jak dvouhry, tak čtyřhry. Lze se zde potkat s hráči různých úrovní (od hobby hráčů až po závodníky). Hráči mohou poměřit svoje síly navzájem, hraje se jeden set do 10 bodů a pak se vždy mění protihráč systémem lepší k lepšímu a slabší k slabšímu.
Převážně trénujeme v hale Univerzity Pardubice, která nám poskytuje kvalitní zázemí.
Najdete u ná
s přátelský kolektiv, příjemnou sportovní atmosféru i nové kamarády.