turnaj pŘÍPRAVEK - 2. kolo
ČESKÝ KRUMLOV, 17. 4. 2011

GPA

Druhé kolo tradičního turnaje přípravek v Českém Krumlově se odehrál oproti prvnímu za bohatší účasti a to znamenalo, že místo dřívějších pěti kol švýcarského systému se podařilo odehrát pouze čtyři. To samozřejmě některým mohlo pomoci, ale u mnoha to znamenalo posun v pořadí dolů.*
Část z osmi pardubických reprezentantů své pozice z minula obhájila, ostatním se tentokrát již tolik nedařilo jako před měsícem. U nejstarších děvčat nejlépe dopadla v silnější konkurenci Róza Bártová, která po odhodlaném výkonu skončila pátá. Nikča Krpálková a Adéla Seibertová se převážně potkaly s těmi nejsilnějšími, a bohužel na lepší než deváté resp. sedmé místo v zápasech s bojovnějšími soupeřkami to nedalo. A ne že by na ně holky neměly! Lucka Krpatová v "desítkách" také nenavázala na předchozí triumf, nicméně 3. místo ještě udrželo Lucku s velkou šancí na celkové vítězství.
U kluků byly výkony o něco stabilnější. Markovi Vykydalovi se skoro podařilo sebrat set favoritovi Sivigliovi a naprosto zaslouženě odváží stříbro - celkově se srovnal na druhém místě s lanškrounským Adamem Chrobákem, což je příslibem na slušnou zápletku ve třetím kole. Matěj Ehm opět o něco zklidnil svůj výkon a obhájené čtvrté místo je určitě úspěchem. Michal Grund v U10 svým "fyzickým" badmintonem také obhájil svoji pátou pozici, ale i on ví, že k lepšímu výsledku chybělo jen pár míčků... Péťa Janoušek sice první kolo vyhrál, ale protože strakonický Kalbáč mu předchozí prohru vrátil i s úroky, odváží si bronz. V celkovém pořadí tam ale pořád šance je...
Nedělní druhé kolo se tak stalo pro některé pobídkou, aby neusínali na vavřínech a v kole závěrečném opět ukázali to nejlepší co umí. Poctivý trénink a ovládané emoce jim v tom jen pomůžou.

Opět patří dík všem rodičům za podporu a hráčům za reprezentaci. V květnu opět na shledanou.

Martin Janoušek

| fotky | výsledky